Vision News 26.11.2023

MorsmordreAktualizacje
Witamy Was w nowym okresie fabularnym, który trwa od 1 sierpnia do 30 listopada. Wszystkie wątki sierpniowe można rozliczać również w bieżącym okresie.
Ponadto na Morsmordre pojawiło się nowe wydanie Walczącego Maga, a w związku ze zmianą okresu do dnia 10 grudnia należy: rozliczyć wsiąkiewki swoich postaci, rozlosować komponenty za ubiegły okres, rozlosować Czekoladowe Żaby za ubiegły okres, rozliczyć opowiadania i wątki z wykonywaną pracą, rozpocząć wszystkie zaplanowane wątki z minionego okresu, uporządkować skrytki bankowe, zakończyć i zaktualizować parszywki z minionego okresu, złożyć minął fabularny rok, uporządkować rozliczenia zaopatrzenia, postaci należące do organizacji - złożyć wniosek o przełożenie do 3 punktów rozdanych na drzewku umiejętności, zgłosić zakończenie wątków z wydarzenia Dziwny jest ten świat. Oprócz tego osoby, które szczególnie intensywnie pracowały nad wprowadzeniem nowego okresu, mają ten termin przedłużony o dodatkowe dwa tygodnie, można już losować parszywki, komponenty i zaopatrzenie na nowy miesiąc. Dodatkowo usunięto dział relacji, zmienione zostały zasady rozliczenia wsiąkiewek, zmienione zostały materiały promocyjne, pojawiły się zmiany w biegłościach, od tej pory 10 punktów statystyki OPCM nie będzie automatycznie sprawiało, że postać będzie potrafiła wyczarować patronusa, pojawiły się zmiany w zasadach Talii Kart Tarota, pojawił się opis świąt i obrzędów czarodziejskich, pojawiło się 17 nowych lokacji, zaszły zmiany w zakresie animagii, legilimencji oraz oklumencji, pojawiły się nowe osiągnięcia, zaszły zmiany na drzewku zdolności organizacji, zaszła zmiana w zakresie pułapki Amormortem, pojawił się generator umożliwiający tworzenie kodu wsiąkiewki.
Adres forum: https://www.morsmordre.net/

MidgardRemont
DRODZY UŻYTKOWNICY! FORUM JEST W TRAKCIE GENERALNEGO REMONTU I ZOSTANIE PONOWNIE OTWARTE W GRUDNIU. W MIĘDZYCZASIE ZAPRASZAMY NA NASZEGO DISCORDA: LINK DO DISCORDA
Adres forum: https://midgard.forumpolish.com/

 

MangetsuWznowienie
Po okresie przerwy wznawiamy działalność. Poniżej przedłożę w kilku punktach, jak mają się aktualnie sprawy, ale na początek najważniejsze. Chcielibyśmy serdecznie podziękować twórcom Mangetsu, za umożliwienie nam tego oraz za nieustające wsparcie, którego udzielają nam w sprawie przywrócenia działalności Mangetsu. Nao, Folk, Ren jeszcze raz, serdecznie dziękujemy. Za zgodą wyżej wymienionych, Gojo Yasuo i ja - Chiffre będziemy, pełniącymi obowiązki administratorów Mangetsu i przynajmniej dla mnie, jest to funkcja, którą mi w pewien sposób powierzono. Jeśli spodziewaliście się, jakiejś daleko idącej przemiany, to muszę Was rozczarować, nie będzie rewolucji, nie będzie żadnego nowego reżimu. W kwestiach wprowadzania zmian w mechanice, czy różnych aspektach rozgrywki, planujemy się konsultować z Wami, naszymi Współgraczami oraz angażować Was w proces ich uzgadnia i wprowadzania, gdy zajdzie taka potrzeba.
Adres forum: https://mangetsu.jcink.net/

KrolLewPBFRegeneracja zdrowia
Przypominam, że punkty zdrowia można odzyskać na dwa sposoby:
1. leczenie wykonane przez medyka
2. samodzielne opatrzenie ran - dotyczy wyłącznie lekkich ran (powyżej 70 HP)
Dopiero po wykonaniu jednej z tych czynności punkty zdrowia zaczynają się regenerować. Po leczeniu przez medyka jest to 10 HP/tydzień, a przy samodzielnym opatrzeniu ran 5HP/tydzień.
Jeśli rany nie zostaną przez miesiąc opatrzone, postaci grozi zachorowanie na gangrenę.
Aby żaden post leczenia nie umknął uwadze MG, proszę o oznaczanie @Mistrz Gry lub zgłoszenie w temacie Regeneracja punktów zdrowia
.

Pojawiła się też możliwość tworzenia przedmiotów na wątkach pobocznych, korekta przy liczbie tur ucieczki w systemie polowania oraz zmieniono działanie palacza dusz. Więcej szczegółów w tym ogłoszeniu.
Adres forum: https://lew.ovh

SeeTheHallyuPrzedświąteczna gorączka
W sobotę oficjalnie zakończyliśmy obchody pierwszych urodzin forum i obecnie zbliża się koniec listopada - informujemy więc, że nasze przygotowania do świąt idą pełną parą! Przedsmakiem przyszłych atrakcji związanych z nadchodzącym Bożym Narodzeniem stała się nowa postać miesiąca, o której szerzej możecie poczytać tutaj i wziąć w niej udział aż do 3 grudnia br. włącznie. W ostatnim czasie wprowadziłyśmy także parę zmian na naszym discordzie (m.in. możliwość samodzielnego dobierania sobie ról) oraz 30/11/23 w godzinach popołudniowych planujemy zamknąć forum do... świątecznych porządków.
Adres forum: https://seethehallyu.jcink.net

SapphireCreekModerator i MG poszukiwani!
W dniu dzisiejszym skład administracyjny opuszcza Darcy Johnson. Bardzo dziękujemy za wkład i zaangażowanie w budowanie forum, a także prowadzenie niesamowitych eventów jako nasz Manitou.
W nawiązaniu do powyższego ogłaszamy dodatkowy nabór na stanowisko moderatora i Mistrza Gry. Szukamy osób sumiennych, dobrze zaznajomionych z naszym regulaminem, kreatywnych oraz bezkonfliktowych. Nasz podział obowiązków jest elastyczny, bazujący na dobrej komunikacji, dlatego wymagamy dołączenia do ekipowego discorda, jednak szanujemy swój czas i nie będziemy od nikogo oczekiwać bycia forever online. Potencjalni Mistrzowie Gry nie zostaną od razu rzuceni na głęboką wodę, poszukujemy osób chętnych na burze mózgów odnośnie zadań losowych czy miejskich plotek. Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie wiadomości prywatnej na konto z tytułem funkcji, jaka was interesuje.
Event halloweenowy został oficjalnie zakończony, o czym dowiecie się z krótkiego podsumowania . Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, a także gratulujemy pierwszego, samodzielnie przeprowadzonego eventu, jako nasz nowy Mistrz Gry.
Przypominamy o naszej aktualnej forumowej zabawie - jesienne odznakobranie! Do Waszej dyspozycji pozostało jeszcze kilka wolnych grzybków, pod którymi kryją się piękne, limitowane odznaki. Łapcie więc koszyczki w dłoń i ruszajcie na ich poszukiwania.
Na koniec mamy dla Was również z nową pulą odznak, która na pewno ucieszy tych lubiących je zbierać. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego — czy to w odznakach dla postaci, fabularnych, czy też dla gracza.
PS. Ptaszki ćwierkają, że za niecałe dwa tygodnie do Sapphire Creek zawita zima.

Adres forum: https://sapphirecreek.pl

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (3)

 • Gość (Kelan)

  Odnośnik bezpośredni

  Ja zostawię tylko krótką wiadomość do Jane.
  Fakt, że ciągniesz to sama od tylu lat zasługuje na gigantyczne uznanie, niezależnie od stanu portalu itd. To, że każdego tygodnia chce Ci się przeglądać te wszystkie fora, zbierać informacje i publikować je tu w formie newsów, jest bezprecedensowe. Ogromny szacunek, chapeau bas.
  Pozdrawiam serdecznie
  Kel

 • A to nie tak że to fora przysyłają do niej NEWSY jak chcą żeby w niedziele były opublikowane? Przynajmniej tak było bo sam się tym zajmowałem xD

 • Razem z Jass podzieliłyśmy się forami, które są w bazie VL [plus nowości jak się pojawiają] i co tydzień na nie zaglądamy po nowinki. Są też fora, które wolą same podrzucać swoje nowości i od tego właśnie na forum VL jest specjalny temat. Wrzucenie samemu newsów ze swojego forum też gwarantuje na 110%, że pojawią się w najbliższym wydaniu Vision News, chociaż obie staramy się wyłapać wszystkie nowe ogłoszeniach z PBFów.

  Komentarz ostatnio edytowany około 2 miesiące(ęcy) temu przez Jane Weller
Dodaj komentarz