Gdy nie stoimy z naszym rozmówcą twarzą w twarz dużo prościej jest kogoś obrażać lub też krytykować bez żadnego powodu. Lecz nawet w internecie istnieją zasady dobrego zachowania się, zwane netykietą.

W jej ramach nie należy:

- używać wulgaryzmów, gdyż to nie one służą akcentowaniu wypowiedzi, lecz przymiotniki,

- obrażać w jakikolwiek sposób inne osoby oraz ich poglądy i przekonania, więc jeśli nie potrafisz kulturalnie wyrazić swojego zdania czy opinii, to lepiej nic nie pisz,

- spamować,

- pisać nie na temat,

- wysyłać po kilka razy identyczne wypowiedzi,

- hejtować.

Aby komentowanie było przyjemnością:

- zanim zabierzesz się za pisanie komentarza zaloguj się na swoje konto, unikniesz dzięki temu sytuacji, w której ktoś się może się za Ciebie podać,

- nie odpowiadaj agresją na agresję,

- zgłaszaj łamanie netykiety, reagując tym samym na przejawy wulgarności i hejtu w komentarzach.

Jak się zgłasza łamanie netykiety?

Wystarczy kliknąć przycisk "ZGŁOŚ", który pojawia się obok przycisku "ODNOŚNIK BEZPOŚREDNI" po najechaniu kursorem na treść danego komentarza. Administratorzy w ciągu 24h przeanalizują zgłoszenie i w przypadku jego zasadności podejmą stosowne działania. Spam oraz zdublowane komentarze będą bezpowrotnie usuwane z portalu, natomiast wpisy zawierające hejt i wulgaryzmy będą wyłączane z publikacji, czyli ukrywane.

Każdy korzystający z zasobów Vision Lighthouse obowiązany jest do przestrzegania netykiety zarówno na portalu jak i na forum.