Biglogo

 

Kilka słów o nas, czyli czym jest Vision Lighthouse?

Vision Lighthouse to strona poświęcona w głównym stopniu PBF-om - grom głównie RPG, choć nie tylko, rozgrywanym w całości na forach dyskusyjnych lub podobnych platformach. Zamiast tworzyć kolejne forum o forach, postanowiliśmy zaprojektować portal, który stanie się swoistą bazą informacji na temat pbf'ów. Pozwala to na zdecydowanie efektowniejsze i bardziej przejrzyste przedstawienie danego forum, a działy tematyczne i spore możliwości wyszukiwania sprawiają, że łatwo można odnaleźć interesującą nas tematykę.

Nie chcemy, by Vision Lighthouse było jedynie zwykłą listą pbfów, lecz także miejscem, gdzie każdy miłośnik tej formy rozgrywki będzie mógł spędzić nieco więcej czasu. W dziale PUBLICYSTYKA można znaleźć teksty pisane przez naszych redaktorów - są to felietony, wywiady, scenariusze sesji czy poradniki przydatne zarówno dla Mistrzów Gry, jak i Graczy. Podobnie jak wpisy w Bazie Danych, oznaczone są one Etykietami, które pozwalają na łatwe i intuicyjne wyszukiwanie powiązanych treści. W dziale PBF znajduje się obszerna i na bieżąco aktualizowana baza opisów istniejących pbf'ów, a także ich recenzje oraz zapowiedzi forów dopiero tworzonych. Dział ART to miejsce, gdzie możecie znaleźć różnego rodzaju twórczość przelaną na klawiaturę komputera oraz zbiór najciekawszych stron z grafikami, czcionkami i podobnych.

Naturalnie, wszystkie działy będą sukcesywnie rozwijane i mamy nadzieję, że nieraz uda się nam Was zaskoczyć. Nie tworzymy Vision Lighthouse dla siebie, lecz mamy nadzieję, że "Latarnia: będzie miejscem ciekawych dyskusji i wymiany doświadczeń internetowej społeczności zrzeszonej wokół tematyki pbf i nie tylko. Jeśli masz pytanie lub problem FORUM jest też najodpowiedniejszym miejscem, by szukać rozwiązania.

O tekstach, cyklach i redakcji.

Podstawową działalnością Vision Lighthouse jest publikacja różnego rodzaju tekstów. Istnieje grupa redakcyjna, która tego typu działalnością się zajmuje, lecz jak najbardziej jesteśmy otwarci również na osoby z zewnątrz. Nigdy nie jest nas zbyt wielu, dlatego jeśli chcesz zasilić grono redakcyjne – po prostu daj nam znać. Jeśli chciałbyś podzielić się swoim tekstem – daj znać. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i sugestie, także na pewno coś wymyślimy.

 

Publikowane na Vision Lighthouse teksty podzieliliśmy na kilka kategorii: recenzje, zapowiedzi, wywiady, poradniki, scenariusze sesji, proza, poradniki techniczne i wszelkie nie zaliczające się do powyższych kategorii. Pośród nich znalazło się miejsce dla kilku cykli tekstowych, które pojawiają się pod tym samym logiem. Są to:

logo VN

Vision News – czyli nasze lokalne wydanie najciekawszych wiadomości ze światka PBFowego. Publikowane jest co niedzielę i obejmuje wydarzenia z ostatniego tygodnia. Choć staramy się dotrzeć do wszystkich forów, fizycznie nie jest możliwe, byśmy nie pominęli jakichś ciekawych wiadomości, stąd prosimy Was o współpracę. Jeśli na Waszym forum dzieje się coś, o czym chcielibyście poinformować społeczność PBFową – dajcie nam znać.

 

 

logo 5po12

5po12 – cykl mający na celu promowanie ciekawych, nowopowstałych forów. Nowe PBFy często upadają ze względu na brak dostatecznego zainteresowania ze strony graczy. Cyklem „Pięć po dwunastej” chcemy zwrócić na ich uwagę. Jeśli stworzyłeś ciekawe i oryginalne forum, a potrzebna Ci jego promocja – daj nam znać, a postaramy się pomóc. W zamian nie wymagamy umieszczania gdziekolwiek naszego bannera itd. (choć gdyby ktoś zechciał nas takowym wesprzeć – będzie nam szalenie miło).

 

logo og

 

Okiem gracza – Jak nazwa wskazuje, cykl do którego pisać mogą osoby grające na danym forum. Nie jesteśmy w stanie zrecenzować wszystkich PBFów, lecz dajemy Wam szansę na promocję forum na którym gracie. Jeśli chcecie się podzielić swoimi przemyśleniami, ten temat jest dla Was. Pozytywna recenzja zawsze może przyciągnąć na forum nowych graczy.


logo LO

 

Leżące odłogiem – Choć nazwa niezbyt chwytliwa, w jednoznaczny sposób określa o czym jest ów cykl. Pod tym szyldem staramy się prezentować pomysły na fora, które nie powstały, bądź nie istnieją już od jakiegoś czasu. Jeśli masz rozbudowany pomysł na forum, ale nie jesteś w stanie go stworzyć – rozpisz wszystko dokładnie i nam podeślij. Może kogoś zainspirujesz?

 

logo PdP

 

Powrót do przeszłości – Teksty poświęcone forom, których czas przeminął. Powrót do przeszłości, to swoistego rodzaju sentymentalna podróż w czasy tworów od dawna już nie istniejących.

 

 

 

Akcja PromocyjnaAkcja promocyjna - wywiad zbiorowy, przeprowadzany na kilku bądź kilkunastu użytkownikach wybranego PBFa, którzy odpowiadają na pytanie za co lubią forum, na którym grają. Cykl tych wywiadów ma na celu wypromowanie oraz spopularyzowanie konkretnych tworów poprzez pokazanie ich zalet i mocnych stron z punktu widzenia graczy.

 

 

Fora członkowskie, czyli w kupie siła.

Głównym motorem napędowym pomysłu stworzenia czegoś na kształt koalicji dobrych, ciekawych i oryginalnych forów, były możliwości i korzyści z takowej wynikające. Vision Lighthouse pragnie pomagać PBFom zrzeszonym w promocji, rozwoju i osiąganiu zamierzonych celów. Nie wykluczamy, że w miarę upływu czasu ten sojusz będzie ulegać zmianom oraz rozrostowi. Decyzję o przyłączeniu nowego forum członkowskiego, dotychczasowi koalicjanci podejmują wspólnie kierując się przede wszystkim starannością i solidnością wykonania tworu kandydującego, odpowiednim stażem, interesującym podejściem do tematyki, a także zaangażowaniem administracji oraz użytkowników w organizację i rozwój PBFa.

 

Co daje Vision Lighthouse forom zrzeszonym?

Forum członkowskie VL zyskuje przywileje, których pozostałe fora nie posiadają: 

- przedstawiciel danego forum uzyskuje range administracyjną i możliwość współdecydowania o losach portalu i samej społeczności for zrzeszonych.

- forum członkowskie otrzymuje indywidualnie przygotowaną stronę reklamową, znacząco różniącą się od stron innych forów, wraz z informacją, że dany pbf jest członkiem VL.

- wszelkie większe zmiany na forum członkowskim znajdą odbicie w wiadomościach na stronie głównej VL.

- reklama forum członkowskiego znajdzie się na wszystkich materiałach promocyjnych, konkursach itp, tworzonych i organizowanych przez Vision Lighthouse.

- inne przywileje, które uzależnione są jednak od szybkości rozwoju portalu.