Die Ac Nocte

STYCZEŃ-LUTY 1985

Blisko 40 lat po zakończeniu II Wojny Światowej, która wstrząsnęła całą Ziemią, życie zdaje się wracać do względnej normalności. USA pogrążone jest jednak w Zimnej Wojnie z ZSRR, a groźby ataku nuklearnego wydają się coraz bardziej prawdopodobne. Pogrążająca świat epidemia AIDS zabiera matkom synów, a społeczeństwo stopniowo dzieli się na pół. Rządy Ronalda Reagana rozpoczęły się w Stanach Zjednoczonych, gdy kraj pogrążony był w regresji, a jego polityka stopniowo prowadzi do gigantycznego deficytu budżetowego.
Powszechny staje się dostęp do telewizji, a popularne wypożyczalnie kaset video wzmacnia wpływ popkultury na społeczeństwo. Fascynacja filmami akcji z Chuckiem Norrisem oraz science fiction wpływa zwłaszcza na młodzież. Popularne stają się centra z automatami do gry, a nauczyciele coraz częściej narzekają na uczniów, którzy z walkmanów korzystają nawet na lekcjach. Zatroskani rodzice odpowiadają naciskami na wprowadzenie cenzury, która uchronić ma najmłodszych.

Wiele z tych kwestii dotyka również najmniejszych miejscowości, takich jak Saint Fall w Hellridge w stanie Maine w USA, w którym na pozór spokojne życie od dekad owiane jest legendami. Turyści ciągną w te okolice, aby odwiedzić miasteczko, które nazywane jest Małym Salem. Legendy jakoby dokonano tu palenia czarownic na mniejszą, ale również imponującą skalę według teorii spiskowców mają mieć wpływ na dolinę aż po dziś dzień. Istnieją też ludzie twierdzący, że owiewająca okolicę dusząca mgła, wyjątkowo biały księżyc oraz podobno spotykane przez niektórych mistyczne stworzenia są efektem eksperymentów rządowych lub obcej cywilizacji. Potwierdzeniem tych spisków mają być niezidentyfikowane choroby, z którymi zmaga się część mieszkańców tej ziemi, które powodują czernienie palców czy nawet podwójne rogówki w oczach, a także zamknięta w 1926 kopalnia złota, gdzie podobno wciąż ukryty jest sprzęt wojskowy. Nieliczni uznają, że cuda niewiele wspólnego mają z wpływem człowieka lub kosmitów, a wszystko opiera się na obecnej tu dalej magii, którą pozostawiły po sobie czarownice.

O prawdzie wiedzą nieliczni. Ci, którzy sami siebie zwą czarownicami i dziećmi Aradii. Czarownice żyjące na całym świecie znają legendy o Hellridge, w której to otwarte miały zostać w 1666 roku Wrota Piekła, z których na cały świat wyzionęła magiczna moc. Miasteczko Saint Fall pomimo stosunkowo niewielkiej społeczności wiedźm i czarowników przez wielu uważane jest za kolebkę ich rasy. Żyjący w ukryciu wyznawcy Kościoła Szatana wmieszali się między zwykłych śmiertelników, żyjąc tak jak oni, jednak nieprzerwanie spotykają się podczas rytuałów i mszach dedykowanych Kościołowi Piekieł, czcząc Lucyfera, Lilith oraz ich córkę, Aradię. Ojciec ich wiary nakazał czekać na „zbawienie”, a świadomi swojego braku powagi nad synami Adama czarodzieje nie wytaczają im wojen na tle religijnym, pomimo powszechnej i głęboko skrywanej niechęci do tych nieobdarzonych magią.

Nawet czarownicy dostrzegają jednak, że w Saint Fall ostatnimi czasy zaczyna się robić coraz dziwniej. Najgłębsze części lasu, w którym według legend znajdują się nieodnalezione Wrota Piekieł, pociągają swoje ofiary. Doniesień o martwych lub zaginionych niemal nie ma, ale ci, którzy odwiedzają las, często opowiadają o spotkanych tam postaciach o białych twarzach, które prześladują ich potem w koszmarach. Na polanach odnaleźć można coraz więcej martwych zwierząt, często rozszarpanych przez drapieżnika. Coraz częściej natknąć się też można na dziwne siły, które nawet sceptykom wydają się nie pochodzić z tego świata. Krąg Rodzin, który pod swoimi rządami prowadzi nawet burmistrza miasteczka, utrzymuje, że wszystko jest w najlepszym porządku, a doniesienia o potencjalnym zagrożeniu to jedynie mistyfikacja. Tym teoriom przyklaskuje większość społeczeństwa czarownic, zwłaszcza że podobne tezy wygłaszają głowy Kościoła Szatana, zalecając normalne życie i nieprzerwane oczekiwanie na zbawienie.
Aby nieco uspokoić wiedźmy i czarowników, zapowiedziano huczne obchody Uczty Ognia, czyli święta poświęconego Lucyferowi, które odbywać ma się między 19 stycznia a 2 lutego, na które ściągają nie tylko mieszkające Saint Fall córy i synowie Aradii, ale także magiczni turyści z całego stanu.

dieacnocte.forumpolish.com

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz