WHAT COMES AFTER PBF

Postprzez Maggie » 15 maja 2023, o 21:06

What Comes After to Play By Forum osadzony w realiach postapokaliptycznych. Nasi gracze wcielają się w postacie mieszkające w osadzie wojskowej w Nowym Breckenridge, w dawnym miasteczku Breckenridge w stanie Kolorado w USA. Wirus zamieniający martwych w chodzące trupy rozprzestrzenił się po świecie około pół roku temu, zmuszając ludzi do walki o przetrwanie i zasoby.

Obóz funkcjonuje na twardych zasadach ustalanych przez wojskowych, a Wasze postacie mogą odgrywać w nim różne role, od pracowników farmy po budowniczych, aż do liderów danych dywizji czy zwiadowców. Jesteśmy bardzo otwarci w kwestiach fabularnych na pomysły naszych graczy, więc chętnie wysłuchamy każdych propozycji.

Wcześniej działaliśmy jako serwer Discord (od kwietnia 2022 roku), stabilnie i z dość aktywną grupą graczy, chętnych na rozgrywki i relacje.

Nasza gra popycha fabułę do przodu, która z biegiem czasu zmienia się, co przedstawiają sezony i zawarte w nich epizody fabularne. Nasi gracze mają sporo do powiedzenia w kwestii fabuły i jej przebiegu, a ich akcje fabularne mają realny wpływ na świat What Comes After. Praktycznie wszystkie wątki są nadzorowane przez aktywnego Mistrza Gry, który pomaga w ich organizacji, jak i wprowadza ogólne wydarzenia fabularne.

Link do forum: https://whatcomesafter.pl/index.php
Link do Discorda: https://discord.gg/CdjDqvkCwx
Ostatnio edytowano 10 gru 2023, o 16:50 przez Maggie, łącznie edytowano 1 raz
Maggie
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 maja 2023, o 11:29
Discord: Maggie#4269

Postprzez Maggie » 15 lip 2023, o 13:49

Cześć!

Minęło już trochę czasu od ostatniej aktualizacji, w której opowiedzieliśmy trochę o planowanych nowościach dla naszej społeczności. Staramy się jednak na bieżąco pracować w pocie czoła i nie spoczywamy tym samym na laurach!

Ostatnio udało nam się poszerzyć naszą ekipę administracyjną o dodatkowe osoby, dzięki czemu byliśmy w stanie we względnie krótkim czasie opracować kolejne nowości!

Od dziś, na naszym serwerze podzielimy okresy fabularne na Okres Rozwoju i Okres Wydarzeń.

Sama mechanika Okresów Fabularnych to żadna nowość na What Comes After. Od początku istnienia serwera naszą wizją było to, by podzielić fabułę na epizody, rodem z seriali telewizyjnych. Doszliśmy jednak do wniosku, że czegoś im brakuje. Tak oto zrodził się pomysł na podzielenie epizodów na kilka pomniejszych okresów.

Okres Rozwoju to nowa mechanika, którą postanowiliśmy wprowadzić. Doszliśmy do wniosku, że graczy może nużyć lub wręcz męczyć ciągła akcja, dramy i nieszczęścia spotykające ich postacie. Dlatego ten okres fabularny charakteryzować się będzie mniej intensywną fabułą (mniej globalnych eventów, ingerencji MG), która ma pozwolić graczom na rozegranie luźniejszych gier z Mistrzem Gry lub innymi graczami.

Ponadto kolejny okres fabularny dobiegł końca, a z tym wiąże się kilka informacji!

Link do podsumowania Epizodu 6 znajdziecie tutaj:

https://www.whatcomesafter.net/post/s01e06-nadzieja-pośród-zgliszczy

Zachęcamy do przeczytania i zapoznania się z historiami każdego bohatera naszej opowieści, a i być może i dołączenie do naszej rozgrywki :)

Administracja What Comes After
Maggie
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 maja 2023, o 11:29
Discord: Maggie#4269

Postprzez Maggie » 27 sty 2024, o 17:18

Witamy przyszłych graczy lub osoby, które są zainteresowane jedynie śledzeniem naszych postępów!


Przychodzimy do was z informacją, że dzisiejszego dnia zakończyliśmy 1 epizod 2 sezonu naszej gry! Jednocześnie tego samego dnia rozpoczynamy 2 epizod, którego akcja gry dzieje się 14 maja 2023, czyli fabularnie kilka dni po wydarzeniach z poprzedniego epizodu. Wszystkim naszym ocalałym udało się dotąd przetrwać (meh!), więc teraz będą musieli się zmierzyć z wieloma nowymi przeciwnościami.


Rozpoczynamy drugi epizod drugiego sezonu What Comes After. Kiedy obóz New Breckenridge próbuje działać na rzecz przyszłości, część obozowiczów ma własne plany, natomiast nowi przybysze wciąż starają się zaaklimatyzować do nowej rzeczywistości wewnątrz murów osady.

With love, administracja What Comes After!
https://whatcomesafter.pl/
Maggie
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 maja 2023, o 11:29
Discord: Maggie#4269

Postprzez Maggie » 19 mar 2024, o 19:27

Cześć!

Tych, którzy z zainteresowaniem śledzą losy naszego forum może zaciekawić informacja, że zdecydowaliśmy się na jakiś czas zamknąć rekrutację nowych graczy na What Comes After. Oczywiście, jak już wspomnieliśmy, nie na stałe! Z całą pewnością rekrutacja zostanie otwarta ponownie i zachęcamy do stałego śledzenia nowinek od nas, by dowiedzieć się, kiedy będziecie mieli taką opcję!

Dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej, zapraszamy do tematu w naszych dyskusjach: https://whatcomesafter.pl/viewtopic.php?p=2116#p2116

Będzie się z tym wiązać parę rzeczy:
1) Na jak długo zamykamy rekrutację? Ciężko powiedzieć. Przewidujemy, że powinna ona zostać otwarta po zakończeniu epizodu 3 obecnego sezonu, czyli w przełożeniu na czas realny, w okolicach wakacji 2024.Może to nastąpić jednak wcześniej lub później. Zbyt wiele tu działa zmiennych, by jednoznacznie określić.

2) Tworzenie multikont nadal będzie dozwolone dla obecnych graczy. Tak samo wszyscy nieaktywni gracze, którzy kiedyś u nas grali i są obecni już na naszym discordzie, będą mieli możliwość powrotu do gry w tym okresie.

3) Nowi gracze, którzy do momentu napisania tego ogłoszenia wyrazili chęci dołączenia do nas, wciąż będą mieli taką możliwość.

With love, administracja What Comes After
Maggie
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 maja 2023, o 11:29
Discord: Maggie#4269


Powrót do Inne

cron