Bajka PBF z Hazbin Hotel

Postprzez BajkaPBF » 27 lut 2024, o 11:24Avatary: Obrazkowe
Kolorystyka: fiolety, purpury
Gatunek: PBF (hah)... troszkę SL, troszkę przygodówka, troszkę... hmm różnych gatunków razem
Inspiracja: Happy Wkręt, Ralph Demolka, Następcy, Hazbin Hotel i Helluva Boss
Dewiza: Dobrze się bawić i po prostu być postacią, w którą zawsze chcieliśmy się wcielić - a może nawet stworzyć na nowo pewne bajki, kreskówki, animacje, legendy itp.

Postaci: z bajek/baśni/animacji/kreskówek/legend
Nie dyskryminujemy. Nie będzie tylko bajek Disneya, albo tylko tradycyjnych baśni znanym nam - Polakom. Dlatego akceptować będziemy postaci z różnych bajek, baśni i animacji, nie tylko tych dobrze nam znanych oraz Europejskich. Przykłady: Studio Ghibli, baśnie typowe dla konkretnych krajów i ludności, animacje jak np. Avatar, Smoczy Książę, Łowca Trolli, Sher-Ra, Voltron itp.
To nie tak, że do siebie nie pasują. W Disneyu też są filmy, które gryzą się ze sobą tematycznie i czasowo, jak mało co. Nie chcemy przekreślać tego, co jest nam mniej znane tylko dlatego, że np. księżniczka takiej bajki dosiada mechanicznego lwa i walczy w kosmosie u boku facetów. Oczywiście będzie kontrola by nie przeginać i nie zapominać o najważniejszych motywach, które muszą pojawić się w historii, z której pochodzi nasza postać.

Wyjątek Postaci: narodzone ze Skazy - interwencji ludzkości w bajki/baśnie/animacje, czyli "dzieci bohaterów", nie będące w Krainie Bajek ich prawdziwymi dziećmi. Nie posiadają swojej bajki i dopiero uczą się jak ją stworzyć oraz dopiero wybiorą jaką będą postacią - dobrą czy złą.
Skażone Postaci: znane nam postaci z bajek/baśni/animacji też niekiedy dodtyka skaza. Miewają wtedy inną płeć lub wiek, czy nawet osobowość. Bywa to problematyczne, zwłaszcza, że o lekarstwo na Skazę ciężko, ale niektórzy nauczyli się z tym żyć.
Zwierzęce Postaci: przychodząc do Krainy Bajek mogą (nie muszą) przyjmować ludzki kształt. Wszystkie mogą mówić ludzką mową.
Hazbin Hotel i Helluva Boss: To wręcz nowa kategoria, gdzie oprócz kanonicznych postaci można tworzyć OC!


Obrazek


Cechy bajek/baśni/animacji, z których chociaż niektóre musi posiadać wybrana przez nas historia:
Spoiler:


Czas: Dość nowoczesne w Krainie Bajek (Od strony Hazbin Hotel, jeśli ktoś oglądał to po 1 sezonie. Jeśli ktoś nie oglądał... to nieistotne ;D)
Miejsce: Kraina Bajek, w której mamy trzy główne miasta, niewielką osadę, góry, lasy, piękne morze itp. A także "Afterlife" czyli Niebo i Piekło z Hazbin Hotel/Helluva Boss.

Spoiler:


Co czeka nas w Krainie Bajek?


  • Życie w mieście pełne niespodzianek, różnych zawodów i zajęć, spełniania marzeń, knucia lub relaksu;
  • Wielka Księga pełna bajek, baśni i różnych opowieści, z których pochodzą postaci - jeśli zechchesz: twórz znane historie na nowo, prowadź dziennik, mini-sesje ze sobą, innymi postaciami z opowieści lub z MG, jedną baśń napisać można na różne sposoby;
  • Waga - badająca równowagę w Krainie Bajek, ile jest dobra, a ile zła. Gracze mają na nią wpływ;
  • Rozwijanie postaci - zdobywanie reputacji w stronę Dobra lub Zła. Można być neutralnym, ale jak długo? Zbierajcie punkty za swą grę, uczynki, czy zadania w eventach;
  • Eventy - z listami zadań wpływającymi na wykonanie. Zdobywajcie punkty reputacji, osiągnięcia, czy różne bajery i miejcie wpływ na to, jak event się zakończy i jak wpłynie na Wagę;
  • Skorzystajcie ze Skazy by stworzyć znane nam postaci na nowo w inny sposób. Może mroczna Roszpunka?
  • Chcecie stworzyć własną bajkę? Poprzez Skażenie rodzą się postaci będące miksami ("dziećmi") różnych bajkowych postaci, chociaż te nawet ich nie znają. Są to dzieci lub nastolatkowie. Stwórz postać, pójdź do Akademii Bajek, ucz się jak być bajkową postacią - dobrą, złą, główną, drugoplanową itp. Na zakończeniu otrzymaj własną bajkę - samemu lub z innymi.
  • Wraz z dodaniem świata Hazbin Hotel i Helluva Boss jako czegoś więcej niż tylko bajki, a bardziej części tego miejsca, mamy więcej możliwości.

Obrazek


P.S. Bajka była uśpiona przez pewien czas. Wracamy na spokojnie, bez wybuchów i wielkich akcji, z nadzieją, że mimo niewielkiej ekipy zarządzającej uda nam się Was zabawić, albo zebrać zespół do grania.
Avatar użytkownika
BajkaPBF
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 14:18

Powrót do Inne

cron