Riverdale High School

Z pewnością każdy z was słyszał o Vancouver. Właśnie to miasto może poszczycić się zostania gospodarzem XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku. Mimo, że nie jest ono stolicą Kanady, to piękne otoczone z trzech stron wodami miasto, zyskało uznanie na całym świecie, stając się siedzibą wielu biur administracyjnych. To nie port jest jednak głównym miejscem naszej akcji.

Riverdale

Nazwa, którą zna każdy mieszkaniec Vancouver. Prestiżowa szkoła z internatem dla nastolatków z bogatych domów, których rodzice praktycznie utrzymują całe państwo zarówno płacąc olbrzymie podatki, jak i nawiązując kontakty biznesowe z firmami na całym świecie. Ciuchy z najnowszej kolekcji, drogie samochody z szoferami otwierającymi im drzwi na olbrzymim, stylowym podjeździe, obeznanie z etykietą na najwyższym poziomie. Jedyną rzeczą wyróżniającą się zbyt mocno na jego tle był sąsiadujący z nimi budynek.

Hudson's Bay

Szkoła średnia dla trudnej młodzieży. Rodzice nie radząc sobie z nimi w najmniejszym stopniu, wysłali ich do ośrodka, który zarzekał się, że poradzi sobie nawet z najgorszymi przypadkami. Twarda ręka, rygorystyczne zasady, nieustanna obserwacja. W niektórych przypadkach udało im się osiągnąć cel. Te, które trzymały się swojego trybu życia zapewne właśnie obijają komuś twarz w jednej z ciemniejszych uliczek przy barze, czy po raz kolejny kradną samochód ojca, by w ciągu sześciu godzin rozbić się na jednym z drzew po wyjątkowo udanej imprezie.

2020, czerwiec.

Hudson's Bay traci swoje dofinansowanie od państwa. Ze względu na bycie publiczną szkołą są zmuszeni zamknąć swoją placówkę na dobre, a setki uczniów zostaje bez szkoły. Wtedy prezydent miasta wpada na doskonały jego zdaniem pomysł. Dlaczego by nie przyłączyć Hudson's Bay do Riverdale? Mimo wielu protestów rodziców i burzliwych dyskusji, klamka zapada.

Szkoła zatrudnia nowych nauczycieli i pod wpływem rodziców tworzy oddzielne klasy, które mają zapobiec ingerencji trudnych przypadków w tryb nauczenia ich bogatych pociech. Oficjalnie nazywa się ich 'uczniami programu specjalnego', który wedle ogłoszenia dyrekcji rusza od września tego roku.

Dziesiątki pytań, setki podejrzliwych spojrzeń i tysiące wątpliwości. Nikt nie wie czy dwa tak odmienne światy po gwałtownym zderzeniu dojdą do porozumienia, czy może rozpoczną walkę o zniszczenie 'tych drugich'? Jedno jest pewne.

Tu właśnie zaczyna się nasza historia.

riverdale.forumpolish.com

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz