Whitebourne

Whitebourne to niewielkie miasteczko położone w stanie Alaska. Znajduje się między miejscowością Willow a Sustina North i oddalone jest o ponad dwie godziny drogi od Anchorage. Charakteryzuje się bardzo malowniczym krajobrazem — jest on zasługą położenia bezpośrednio nad rzeką Susitna oraz bliskiego sąsiedztwa Parku Stanowego Denali. Na terenie Whitebourne znajduje się wygasły wulkan i nie brakuje terenów leśnych oraz górzystych.
Osoby zamieszkujące miejscowość Whitebourne znajdują zatrudnienie w lokalnych placówkach usługowych i handlowych z różnych branż, a także w większych firmach przemysłowych, takich jak tartak, zakłady stolarskie czy zakłady zajmujące się wydobyciem srebra. Ważną rolę w Whitebourne odgrywają bez wątpienia służby publiczne. Poza niewielkim posterunkiem i przychodnią w mieście funkcjonuje ratownictwo górskie oraz pomoc drogowa — przedstawiciele tych zawodów mają nadmiar pracy szczególnie w okresie zimowym i w trakcie załamań pogodowych.
Region, w którym mieści się miasteczko, słynie z wyścigów psich zaprzęgów. Czworonożni przyjaciele człowieka wspierają również ratowników górskich, a także inne służby publiczne. W Whitebourne z tego powodu nie brakuje hodowli psów zimnolubnych, które sprawdzają się jako psy zaprzęgowe lub ratownicze. Z tego powodu w miejscowości zlokalizowana jest duża klinika weterynaryjna. Świadczy ona swoje usługi zarówno dla właścicieli małych i dużych hodowli, jak i prywatnych właścicieli zwierząt domowych oraz hodowlanych.
Ze względu na swoje położenie oraz niewielkie rozmiary mieszkańcy Whitebourne często muszą korzystać z oferty usługowej i handlowej miejscowości sąsiednich. Na miejscu dostępne są produkty pierwszej potrzeby oraz lokale świadczące podstawowe usługi. Nie brakuje również sklepów ze sprzętem specjalistycznym przydatnym podczas wypraw górskich, a także radzenia sobie z załamaniami pogody. Po sprofilowane i ekskluzywne dobra należy udać się do Anchorage.

whitebourne.pl

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz