Shingetsu Teikoku

Uniwersum
Osadzony w fantastycznym świecie klimat feudalnej Japonii połączyliśmy z uniwersum Naruto – i tak powstało Shingetsu Teikoku. Zobaczysz tu zarówno indyjskie kreacje, arabskie pustynie jak i chińskie lasy bambusowe, aż po mongolskich jeźdźców. Ponadto inspiracją przy tworzeniu klimatu forum był RPG Legenda Pięciu Kręgów. Naruto jest szkieletem, który obudowaliśmy feudalną Japonią. Nie musisz znać uniwersum Naruto czy historii Japonii – wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, znajdziesz opisane na forum. Zaznaczamy, że nie bawimy się w odtwórstwo historyczne. Nie wymagamy od Ciebie znajomości końcówek typu "dono" czy "sama", przyjęcia specyficznego stylu bycia historycznych samurajów takich jak konieczność odmowy trzy razy przed przyjęciem prezentu i innych. Stworzyliśmy ten świat tak, by zarówno fani Naruto jak i osoby, które szukają świata fantasy z dobrym systemem walki i przygód, odnalazły się bez problemu.

Ważnym elementem tego uniwersum są bogowie i element fantastyki. Ile jest Naruto w Shingetsu Teikoku? Całkiem sporo! Zabraliśmy podstawę – ninja, którzy władają chakrą. Są więc nazwiska rodów i cały zamysł rzucania technik; rodzina Uchiha władająca sharinganem czy rodzina Senju władająca drewnem. Cała reszta, czyli historia, postacie niezależne i świat stworzone są przez nas.


Fabuła
Stworzony przez bogów świat dał początek wielkim rodom, takim jak Uchiha, Senju, Inuzuka oraz wielu innym znanym z uniwersum Naruto. Rody te osiadły w prefekturach, które podlegają bezpośrednio pod Cesarza władającego całym Shingetsu Teikoku. Surowy, kastowy system społeczeństwa wywyższa ninja, uważając ich zdolność do władania chakrą za boski dar, zaś prości ludzie siedzą pod ich obcasami, choć stanowią dużo większą część ludności. Zagrożeniem dla świata jest nie tylko wielka dziura w ziemi nazywana Yomi, która – wierzy się, że – prowadzi do zaświatów, a z której wychodzą na świat Oni i Youkai, ale również główny antagonista - Shin Hōkai, który powrócił po latach, pragnąc obalić Cesarza i jego dyktatorską władzę. Gdyby tego było mało wewnętrzna polityka między klanami nie na wszystkich frontach układa się w przyjacielskie stosunki...


Kwestie techniczne
Oryginalny system oparty na kościach – wykonany na podstawie kultowych gier RPG takich jak FATE, DnD i Pathfinder. Jest przystępny, prosty i przyjemny, a jednocześnie zachowuje odczucia z prawdziwych sesji – każdy z nas lubi wysokie liczby, ale przede wszystkimi lubimy się bawić. Postacie posiadają swoje statystyki oraz Talenty wyróżniające je na tle innych bohaterów i otwierające im drogę do władania technikami znanymi z Naruto jak i Boruto.

— Nie przepadasz za skomplikowaną mechaniką, ale chciałbyś pograć w uniwersum Naruto? Nie ma problemu! Możesz u nas grać cywilem z późniejszą możliwością otworzenia drogi ninja, albo i nie otwierać jej wcale!

— Oprócz zwykłych fabuł, ST ma do zaoferowania system misji stworzony na podstawie RPG – możesz chodzić na tak zwane "Opowieści", gdzie rozwiniesz fabułę swojej postaci. Każdy gracz może prowadzić Opowieści i mogą one dotyczyć wątków, które lubisz najbardziej. Polityka? Nie ma problemu. Walka? Jasne! Pogawędki z NPC? Pewnie! Wystarczy powiedzieć prowadzącemu co Cię interesuje i let's go!

— Na forum odbywają się wielkie przygody w postaci eventów, jak i pomniejsze wydarzenia miejscowe. Na nasz świat można w pełni oddziaływać i go zmieniać – pamiętaj tylko o tym, że trzeba mierzyć siły na zamiary! Nie tak łatwo (mimo wszystko) strącić Cesarza z jego tronu. Stawiamy na rozgrywkę immersyjną – każdy istotny NPC ma tutaj własny charakter, dążenia i plany.

— Rozwój postaci oparty jest na Punktach Doświadczenia. Niezależnie od tego, czy prowadzisz Fabułę z innym graczem czy też udajesz się na Opowieść, zostaniesz za to wynagrodzony PD. Możesz je następnie wydawać na ulepszenie postaci.

— Podstawą rozgrywki na forum jest PvE, ale PvP również jest dostępne. Ponieważ nikt nie lubi niefajnej atmosfery wokół zabijania postaci, obwarowaliśmy je warunkami, aby PvP było mocno ograniczone. Między innymi zadbaliśmy o to, żeby rozwój postaci można było prowadzić w pełni w systemie PvE i gracze nie musieli walczyć o artefakty czy inne cenne dodatki dla postaci z innymi graczami.

shin-tei.pl
Shingetsu Teikoku na forum Vision Lighthouse

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (2)

Dodaj komentarz